رهبر انقلاب «شب‌های خاطره» را دنبال می‌کنند

منتشر شده در 6 خرداد 1396
رهبر انقلاب «شب‌های خاطره» را دنبال می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری پیرامون دیدار با رهبر انقلاب و برنامه‌های «شب‌های خاطره دفاع مقدس» كه در حضور معظم له برگزار شد و فرمایش ایشان مبنی بر اینكه بیان خاطرات دوران 8 سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری، ادبی و نو را برای انتقال آنها به نسل جدید، كاری بسیار با ارزش و مهم است، حوزه در این مسیر چه خواهد كرد، اظهار داشت: بی شك حوزه هنری مبدع مكتب نوین خاطره نگاری است و امروز شاهد هستیم كه مورد استقبال مردم هم قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این موضوع حاصل زحمات چندین دهه حوزه هنری است و خوشبختانه از اصولی برخوردار شده كه تمام كارشناسان این حوزه آن را قبول دارند.

وی با تاكید بر اینكه با روش‌های نوین ادبی خاطرات جذاب و خواندنی‌تر می‌شوند و این مهم مورد تاكید رهبرانقلاب بود گفت: تمام این موارد در حالی مورد تاكید است كه در واقعیات حوادث خدشه‌ای وارد نمی‌شود و از تخیل بشدت پرهیز می‌شود.

رئیس حوزه هنری همچنین به دیدار گذشته همكاران خود در حوزه هنری با معظم له اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار گذشته هم فرمودند كه در این بخش ها كشور را از ادبیات وارداتی بی نیاز كردید.

این مقام مسئول در حوزه هنری ضمن بیان اینكه مراسم شب خاطره كه این بار در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد همواره مورد تاكید و پیگیری ایشان بوده افزود: ایشان برای «برنامه شب خاطره» كه هر ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود اهمیت قائل هستند و آن را دنبال می‌كنند این در حالی است كه این برنامه برای حتی رسانه‌های ما كم اهمیت است، اما ایشان آن را جریان تاثیرگذار می‌دانند و علیرغم همه مشكلات آن را از همكاران حوزه پیگیر هستند.

مومنی شریف با بیان اینكه رهبر انقلاب در پایان سخنان خود از حوزه هنری بخاطر اهتمام در كارها و زنده نگاه داشتن خاطره ها تشكر كردند گفت: ایشان در فرازی از سخنان خود فرمودند خاطره رزمندگان ما ثروت ملی است و از صاحبان خاطره خواستند آنها را بیان كنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در ادامه به كتاب هم اشاره كرده و فرمودند: «كتاب‌هایی كه در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته و یا فیلم هایی كه در این خصوص ساخته می شوند، فراتر از یك اثر هنری و یا ادبی صرف هستند و این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه‌های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت كشور است تا این پایه‌ها مستحكم تر و ماندگارتر شوند.»

وی در پایان با بیان اینكه رهبر انقلاب تاكید فرمودند علاوه بر كتاب و خاطره كه جلو هستیم باید در سایر بخش ها هم فعال باشیم، گفت: ویژگی‌های دفاع مقدس باعث شد انقلاب ما دچار كهنگی نشود، آرمان ها به واسطه دفاع مقدس ماندگار شد اما دست‌هایی در كار است كه می‌خواهند این موارد فراموش شود لذا بیان خاطرات موجب می‌شود بدخواهان به هدف خود نرسند و آرمان‌های انقلاب زنده بماند و به نسل بعد منتقل شود.

ایشان، الحاق نسل امروز به نسل دوران دفاع مقدس را، الحاق نسل امروز به صالحین دانستند.