ستاره تلویزیون در نقش یک گنگستر

منتشر شده در 20 فروردین 1397
ستاره تلویزیون در نقش یک گنگستر

بهرام افشاری این روزها در نمایشی از آتیلا پسیانی روی صحنه است.

بهرام افشاری برای تماشاگران تئاتر چهره‌ای شناخته شده با کارنامه ای قابل توجه است، پیش از آنکه با «لانتوری» و «کارگر ساده نیازمندیم» یا «پایتخت» برای مخاطب عام شناخته شود، حضورش در نمایش‌های مختلف گواهی بر توانایی‌‎هایش بود. بازیگری جوان با فیزیکی منعطف و صدا و لحنی قوی که در نقش‌های کمدی و جدی حضوری موثر و قابل قبول داشت. افشاری نوروز امسال در «پایتخت» نقش جوانی شهرستانی را بازی کرد. با لهجه ای شمالی و گریمی کمی متفاوت در کنار بازیگرانی حاضر شد که سابقه حضورشان در این مجموعه پربیننده آنها را محبوب کرده بود. اما ستاره امسال این مجموعه، نقی و ارسطو نبودند. بهتاش و رحمت بودند. بهتاش به دلیل ماهیت نقش و چالش‌هایی که ایجاد می کرد برای مخاطب جذاب بود. بازی افشاری به این جذابیت می افزود و شخصیت بهتاش را به مرور دوست داشتنی‌تر کرد.

او این روزها در نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» نقش یک گنگستر را بازی کرده. سردسته کاپولت‌ها مثل اغلب پدرخوانده‌ها آرام و موقر است و ری اکشن‌های بیرونی اندکی دارد. افشاری با تکیه بر صدا و میکیک چهره‌اش نقش را پیش برده و در تیمی که بازی‌های قابل قبولی دارند، دیده می شود و جذاب است. او این اقبال را دارد که همواره پیوندش را با دنیای نمایش حفظ کرده و فرصت یافته در کنار حضور مقابل دوربین، برای محک زدن توانایی هایش دوباره روی صحنه بیاید.

اتفاق خوبی که با «پایتخت» برای افشاری افتاد او را به چهره ای مشهور تبدیل کرده، اما شهرت مجموعه‌های تلویزیونی با گذر زمان خیلی زود از بین می‌رود. مهم این است که او با انتخاب‌های درستش مسیری را که به سختی اما با شایستگی پیموده به فرجامی خوش برساند. بازیگر بااصالت تئاتری که صدا، لحن و میمیکی منعطف و پخته دارد می‌تواند در آینده ای نزدیک مجموعه ای از نقش‌های متنوع را به کارنامه‌اش اضافه کند. منتظر درخشش او می‌مانیم.