ستاره در نقش جهان پهلوان

منتشر شده در 5 خرداد 1397
ستاره در نقش جهان پهلوان

بازی در نقش غلامرضا تختی برای امیر جدیدی یک چالش بزرگ است.

محدثه واعظی پور: خبر انتشاریافته صبح روز جمعه چهارم خردادماه درباره پروژه تازه بهرام توکلی، از جهاتی جذاب و کنجکاوی برانگیز بود. امیر جدیدی در دومین همکاری‌اش با تیم توکلی و سعید ملکان، این بار در نقشی ویژه ظاهر می‌شود:«نقش غلامرضا تختی»؛ اسطوره نامدار ایرانی که راز مرگش همچنان سربه مهر باقی مانده است. امیر جدیدی توانسته در سال‌های اخیر به یکی از بازیگران مطرح سینما تبدیل شود. حضورش در«آفریقا» و پس از آن «سیزده» مقدمه‌ای بود تا توانایی و استعدادش را ثابت کند. البته مثل هر بازیگر جوان خوش‌چهره‌ای، زمان نیاز داشت تا قابلیت‌هایش را روی پرده سینما نشان دهد. جدیدی پس از دیده شدن در«رخ دیوانه»، با انتخاب پروژه متفاوت«اژدها وارد می‌شود» نشان داد قرار نیست فقط نقش جوان‌های امروزی را بازی کند. او در«من» فراتر از انتظار بود.

شاید اگر لیلا حاتمی پس از سال‌ها در نقشی منفی نمی‌درخشید، همه جذابیت فیلم به جدیدی ختم می‌شد. همکاری در «قاتل اهلی» با وجود همه حاشیه‌هایش به‌دلیل کیفیت بازی برای او امتیاز بزرگی بود. سال ۹۶ سال امیر جدیدی بود. بازی‌اش در «تنگه ابوقریب» و «عرق سرد» در جشنواره فیلم فجر دیده شد و زمانی که سیمرغ بلورین را به خانه ‌برد، کمتر کسی در شایستگی‌اش برای دریافت این جایزه شک داشت. حالا جدیدی در یک چالش جدی و بزرگ باید در نقش غلامرضا تختی بازی کند. شخصیتی که ظاهر و فیزیک متفاوت با این ستاره دارد.

اما سینما نتیجه همین جاه طلبی‌ها و چالش‌هاست و کدام بازیگر بزرگی است که بدون خطر کردن ماندگار شده باشد؟ باید دید پس از تلاش ناکام زنده یاد علی حاتمی برای ثبت تصویر جهان پهلوان و فیلم «تختی» بهروز افخمی این بار سرنوشت فیلمی درباره تختی محبوب چه می‌شود؟

منبع: روزنامه ایران