بازروایی و بازنمایی تاریخ انقلاب به روایت سینما

منتشر شده در 11 تیر 1397

در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بخش ویژه «جلوه‌گاه نور» جشنواره را به مسابقه آثار سینمایی، کوتاه و مستند با موضوع انقلاب و تاریخ انقلاب اسلامی باشد اختصاص داده است.

روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، با اعلام این خبر افزود: این رویداد سینمایی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به منظور بازروایی و بازنمایی تاریخ انقلاب اسلامی و اهتمام ویژه به محصولات سینمایی که در راستای ثبت و روایت انقلاب و موضوعات و مضامین مرتبط با آن از قبیل: «نقش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در احیای هویت ایرانی_اسلامی» تهیه و تولید شده‌اند، این بخش را طراحی کرده است.

در این خبر آمده است: این آثار در بخش مسابقه سینمای ایران داوری می‌شوند و هیات داوران جشنواره به بهترین فیلم در قالب فیلم‌های سینمایی، کوتاه داستانی و مستند، لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس ویژه جشنواره را اهداء خواهند کرد.

بخش جلوه‌گاه نور یکی از بخش‌های ساختاری جشنواره مقاومت در دوره‌های اخیر بوده است که همه ساله به تناسب اهمیت و ضرورت‌هایی به موضوعی خاص اختصاص داده می‌شود. در دو دوره گذشته جشنواره، پیرامون موضوعاتی از قبیل «شهدای ترور» و «پدران و مادران شهدا» برگزار شد.

سینماگران علاقه‌مند می‌توانند آثارشان را برای حضور در این بخش تا 22 مردادماه سالجاری به نشانی تهران، خیابان سمیه، خیابان خاقانی، کوچه طبرسی، پلاک 6، طبقه دوم، واحد 2 ارسال نمایند.همچنین جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن‌های 88826375 و88826296 تماس یا به سایت جشنواره به نشانی http://moqavematfilmfest.ir مراجعه نمایند.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با سازمان سینمایی کشور و با همکاری مراکز و سازمان‌های مختلف آذر امسال به دبیری محمد خزاعی برگزار می‌شود.