حیدری فاروقی مجری یک جشن سینمایی شد

منتشر شده در 17 شهریور 1397

 جزئیات نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جایزه آکادمی سینماسینما،  مجری مراسم پایانی جایزه آکادمی، رامین حیدری فاروقی خواهد بود. فاروقی مستندساز و رئیس هیات مدیره انجمن تهیه کنندگان مستند استهمچنین کارگردان مراسم مجید توکلی کارگردان سینما خواهد بود.

در این مراسم از یک سینماگر صاحب نام نیز تقدیر می‌شود و عنوان این بخش از مراسم، "پاسداشت یک عمر عشق به سینما" خواهد بودبنابراین گزارش در مراسم پایانی، هشت جایزه در هشت رشته به برندگان اهدا می‌شود که شامل؛ بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه نویس، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلمساز اول، بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم کوتاه است.

تمام فیلم های بلند داستانی که در طول سال ۹۶ به اکران عمومی درآمدند و شامل ۱۱۶ فیلم می‌شوند در دایره داوری این آکادمی قرار داشتند۶۰ عضو آکادمی شامل سینماگران و منتقدان بهترین های خود را از میان این ۱۱۶ فیلم برگزیدندهمچنین در این مراسم، چهره موثر سال ۹۶ سینمای ایران معرفی می‌شود. ۱۷۰ روزنامه نگار سینمایی و فعال رسانه‌ای با آرای خود چهره موثر سال ۹۶ را برگزیدند.

نخستین دوره جایزه سینماسینما ۱۸ شهریورماه به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.