شروع دوباره/ فصل دوم «دلدادگان» امیدوارکننده است

منتشر شده در 20 شهریور 1397
شروع دوباره/ فصل دوم «دلدادگان» امیدوارکننده است

سری دوم مجموعه «دلدادگان» امیدوارکننده تر از سری اول است.

نرجس علوی مقدم: با وجود ناامیدکننده بودن سری اول مجموعه «دلدادگان» به کارگردانی منوچهر هادی، فصل دوم مجموعه بهتر از کار درآمده. با وجودی که هادی تجربه‌ای در ساخت سریال و فیلم تاریخی ندارد. فضای دهه 50 شمسی خوب از کاردرآمده و به جای بازی‌های تصنعی و کم رمق، فصل نخست بازی‌های گرم حمید گودرزی، آرش مجیدی و لیندا کیانی باعث جذابیت «دلدادگان» شده است. 

وقتی از تجربه زیستی صحبت می‌کنیم، حاصل آن را می‌شود در سری اول و دوم مجموعه تازه هادی دید. در فصل نخست قصه یک خانواده ثروتمند و لاکچری روایت می‌شود، چیزی که از زندگی منوچهر هادی دور است. اما در فصل دوم او از طبقه و آدمهایی حرف می زند که به خودش و تجربه زندگی اش نزدیکتر هستند. برای همین به جای بازی های تصنعی سانیا سالاری، سامان صفاری و ملیکا شریفی نیا این بار با بازی هایی خوب و یکدست طرفیم. بازیگران نقش های اصلی و فرعی سری دوم، یک سر و گردن بالاتر از بازیگران سری اول هستند و قدم اول برای باورپذیری همینجا اتفاق افتاده است.

«دلدادگان» اگرچه قابل پیش بینی است و حتی در فصل دوم نسبت به فصل اول، ساختار ساده تری دارد اما در این سری، همه چیز از تصنع و نمایشی بودن فاصله گرفته و به زندگی عادی نزدیکتر شده است. چیزی که در رابطه عاشقانه امیر و ارغوان و پارسا و حدیث دیده نمی شد. اما از همان قسمت اول سری دوم، رابطه فرزانه و مالک، جان دار و جذاب بود. نه سانیا سالاری بازیگر بدی است، نه سامان صفاری نمی داند که الفبای بازیگری چیست. چرا که پیشتر آنها را دیده ایم، اما انتخاب اشتباه می تواند یک نقش و سریال را نابود کند. امتیاز بعدی سری دوم «دلدادگان» در کارگردانی است. بازسازی فضای دهه 50 کاره ساده ای نیست اما هادی توانسته تقریبا در این زمینه موفق باشد و نتیجه کارش، گاف جدی ندارد.

در ادامه باید دید «دلدادگان» می‌تواند مخاطبان بیشتری به دست بیاورد یا مانند سری اول، دچار افت می شود. این شروع دوباره که برای مجموعه اتفاق افتاده می تواند به برگی برنده برای تیم سازنده این پروژه تبدیل شود.