فیلمی درباره ترور بختیار در جشنواره مقاومت

منتشر شده در 12 آبان 1397

یک دانشجوی حقوق به دنبال بررسی پرونده حقوقی ماجرای ترور بختیار، باشخصی به نام مسعود هندی مواجه می‌شود و به بررسی پرونده محکومیت او می‌پردازد. این داستان ماجرای اثر مستندی است که قرار است همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت در مجموعه سینمایی فلسطین تهران به نمایش در بیاید.

 

به گزارش روابط عمومی این رویداد سینمایی؛ این مستند  همچنین، پرتره‌ای از زندگی در حبس مسعود هندی نیز،  محسوب می‌شود. اثری که لایه‌های پنهان و پوشیده ترور بختیار را افشا می‌کند.

 

بر پایه این خبر؛ مستند«پرونده 1220» به کارگردانی محمد جواد رجب‌بیگی و تصویربرداری شاهو خوانگر و به تهیه‌کنندگی حسین سبطی در 50 دقیقه تولید شده است. این فیلم در بخش مسابقه ملی پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت حضور دارد.

محمد جواد رجب‌بیگی متولد 1354تهران تاکنون آثاری چون: مجموعه مستند همت ماندگار، مجموعه مستند تا المپیک ، مجموعه مستند جهت ۱ و ... در کارنامه‌اش به ثبت رسانده است. گفتنی است پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان های مختلف کشور همزمان با هفته گرامیداشت بسیج از 5 تا 9 آذر به دبیری محمد خزاعی در تهرن و اصفهان برگزار می‌شود.