از تدابیر جذب مخاطب در بحران سیل تا تغییرات قیمت بلیت در سال جدید

منتشر شده در 24 فروردین 1398
از تدابیر جذب مخاطب در بحران سیل تا تغییرات قیمت بلیت در سال جدید

مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس درباره کم و کیف اکران نوروزی ۹۸، مدیریت جذب مخاطب در بحران سیل و تبدیل سینما سعدی شیراز به پردیس چند سالنه و چند منظوره سخن گفت.

 

رسول شهابیان مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس در گفت و گو با سوره سینما درباره کم و کیف اکران نوروزی 98 گفت : امسال علیرغم پیش بینی ما برای افزایش فروش گیشه نسبت به سال های گذشته و فراهم کردن همه زیرساخت های این پیشرفت، به دلیل وقوع سیل در این استان ، متاسفانه با کاهش چشم گیر فروش و مخاطب نسبت به روزهای مشابه در سال گذشته مواجه شدیم .

وی افزود : اگر چه ما تدابیر لازم را برای مدیریت این بحران اندیشیدیم و طبق ابلاغی که به ما شد در هفته اول بلیت همه سینما ها را نیم بها کردیم اما به دلیل روحیه و جو غم زده حاکم بر شهر و اینکه هر ساله تعداد بسیاری از تماشاگران ما را مسافران نوروزی تشکیل می دادند که بعد از وقوع سیل شهر را ترک کردند ، متاسفانه نتوانستیم به اعداد و ارقامی که انتظار می رفت ، برسیم.

 

وی تشریح کرد : ما در استان فارس 5 تک سالن سعدی ، ایران ، فلسطین، پیام و شیراز را داریم که همزمان هر 7فیلم نوروزی اعم از «زندانی ها»، «غلامرضا تختی» ، «متری شش و نیم» ، «رحمان 1400» ، «چهار انگشت» ، «ژن خوک» و «آهوی پیشونی سفید3» را روی اکران داشتیم.

 

شهابیان همچنین نسبت به افزایش بهای بلیت سینماهای حوزه هنری در استان فارس به ما گفت : قیمت بلیت ها افزایش چشم گیری نداشته و فقط 10هزار ریال روی هر بلیت آمده است که در نتیجه سالن های «سعدی» ، «ایران» و «شیراز» که درجه یک هستند از هفت هزار تومان به هشت هزار تومان تغییر قیمت دادند و سالن های «فلسطین» و «پیام» که درجه 2 محسوب می شوند طبق تعریف جدید سال 98 قیمت بلیت آنها به 7 هزار تومان رسیده است.

 

مدیر امور سینمایی حوزه هنری در استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد و درباره ساخت سالن ممتاز و پردیس سینمایی در این استان به ما گفت: انشالله در صددیم همین سالن سینما سعدی در شیراز را به پردیس چند سالنه و چند منظوره تبدیل کنیم که طرح و برنامه آن ریخته شده و رایزنی هایی نیز با مراکز مرتبط صورت گرفته و پس از برطرف شدن جو متشنج حاصل از سیل اخیر، در انتظار  رخداد اتفاق های خوب و سازنده هستیم.