توسعه سینمای خانواده از اولویت‌های حوزه هنری کشور است

منتشر شده در 14 اردیبهشت 1398
توسعه سینمای خانواده از اولویت‌های حوزه هنری کشور است

محمود کاظمی عصر امروز در دیدار با استاندار کردستان از نگاه بلند نماینده ارشد دولت در این استان به موضوع توسعه زیرساخت‌های فرهنگی تقدیر کرد و اظهار داشت: زمانی که به شهرستان‌های مختلف کشور مراجعه می‌کنیم خلاء مکان‌های مناسب فرهنگی وهنری برای پر کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان از یک ای یک سو و از سوی دیگر مکان‌ها برای دورهم جمع کردن خانواده‌ها به شدت احساس می‌شود.

 

وی افزود: براساس سیاست‌های راهبردی حوزه هنری در توجه به سینمای خانواده به عنوان مکانی امن و مطمئن برای تحکیم بنیان خانواده، توسعه سینما در کشور با همکاری مسئولین استانی  در دستور کار قرار گرفته است.  

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین دلایل بوجود آمدن آسیب‌های اجتماعی در نبود مکان‌های مناسب فرهنگی و هنری است که مسئولین کشوری و استانی باید به صورت جدی به آن توجه نمایند.

 

کاظمی افزود : هم اکنون مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز حوزه هنری به عنوان بزرگترین سینما دار کشور می‌کوشد شاخص‌های ساخت و نمایش آثار سینمایی و پخش را ارتقا داده تا از این مسیر به توسعه مخاطبان و رضایتمندی آنان نایل شود. 

 

وی با اشاره به اینکه هر قدمی که در مؤسسه بهمن سبز بر می‌داریم برای مردم است گفت: ما بر این باوریم که در برابر کیفیت اوقات فراغت مردم مسئولیم و در قبال این مسئولیت تمام تلاش خود را در راستای ساخت سینماهایی استاندارد و به روز که رضایت مخاطبین را به دنبال داشته باشد به کار می‌گیریم.

 

وی تصریح کرد: سینما یک تعریف استاندارد دارد  و به صرف گذاشتن چند صندلی و یک پروجکشن نمی‌توان گفت سینما درست شده است.

 

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز افزود: سینما آزادی بیجار در زمانی کمتر از 6 ماه به بهره‌برداری رسید و در سال 97 به چنان جایگاهی رسیده است که 70 هزار مخاطب بیجاری را میزبانی کرده و فیلم‌های روز ایران و جهان در آن اکران می‌شود.

 

وی از رئیس حوزه هنری استان کردستان به عنوان یک مدیر شایسته و پویا نام برد و ضمن قدردانی از وی، اظهار کرد: خوشبختانه مسئولین  استان کردستان به خوبی بر اهمیت توسعه فضاهای فرهنگی واقفند و این امر نوید بخش اتفاقات بسیار خوبی در استان کردستان است.

 

کاظمی افزود: بلافاصله بعد از تفاهمنامه منعقده ضروری دانستیم، شخصا در سقز حاضر شویم و از نزدیک مکان کانون شهید بهشتی را که برای این امر درنظر گرفته شده است را بازدید و در سریعترین زمان ممکن تیم متخصص و کارشناسان سینما ساز ما در مؤسسه کار خود را در سقز آغاز می‌کند.

 

وی تصریح  کرد: مهم‌ترین موضوع در این بخش تأمین به موقع اعتبارات مورد نیاز است و تلاش خواهیم کرد در سریعترین زمان ممکن سینمایی استاندارد و مجهز را جهت خدمت‌گذاری به مردمان خوب و با فرهنگ سقز آماده نمائیم.