رشد 13 درصدی جذب مخاطب در پردیس «بهمن» سنندج

منتشر شده در 18 اردیبهشت 1398

پردیس سینمایی بهمن سنندج با رشد 13 درصدی جذب مخاطب عنوان برتر سال 97 سینماهای کشور را از آن خود کرد.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ، حیدر مرادی مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در سال گذشته 85 فیلم بلند سینمایی در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار اکران شد و بر اساس آمار رسمی اعلام شده در پردیس سینمایی بهمن سنندج با 13 درصد رشد مخاطب توانستیم 180 هزار نفر را جهت دیدن فیلم های اکران شده میزبانی کنیم.

 

مرادی افزود: در سال گذشته سینما آزادی بیجاربا یک سالن ، 70 هزار نفر را در  سینما میزبانی کرده که بسیار آمار خوبی محسوب می‌شود. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در ایام نوروز نیز هر 7 فیلم اکران نوروزی را در سنندج و بیجار اکران کردیم که با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شد.

 

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان افزود: یکی از مهمترین برنامه های مد نظر حوزه هنری حمایت از ساخت سینما در شهرستان‌های استان است و به همین منظور بر اساس تفاهم نامه منعقده استانداری و حوزه هنری  به زودی عملیات تبدیل کانون شهید بهشتی سقز به مجموعه مجهز سینمایی توسط مؤسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز آغاز می شود و ان شاء ا... با تحقق مفاد تفاهم نامه در سال جاری  این سینما به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی با اعلام آمادگی جهت توسعه سالن های سینما در استان گفت: حوزه هنری در کشور صاحب 60 سینما و 111 سالن است و در نوروز امسال 828/209/1 نفر در سینماهای حوزه هنری فیلم دیده اند. 

 

مرادی ادامه داد: اکران فیلم های گروه هنر و تجربه، اکران فیلم های سینما کودک، اکران فیلم های کوتاه آثار  فیلمسازان استان ، نمایش تئاتر کودک در کنار اجراهای صحنه ای تئاتر و نمایشنامه خوانی ، برگزاری اجراهای صحنه ای موسیقی سنتی و کردی ، برگزاری جنگ های شادی و برنامه های متعدد مناسبتی و همکاری با ادارات مختلف استان در کنار میزبانی از دانش آموزان عزیز بخشی از برنامه هایی بوده است که در طول سال در این پردیس انجام شده است.