برگزاری هم‌اندیشی «در آستانه پنجاه سالگی» جشنواره رشد

منتشر شده در 6 شهریور 1398

نخستین هم‌اندیشی از سلسله نشست‌های «درآستانه پنجاه سالگی» عصر چهارشنبه ششم شهریورماه با دعوت از تمامی دبیران و برگزارکنندگان دوره‌های قبلی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در محل موزه سینمای ایران برگزار خواهد شد.

 

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، وحید گلستان دبیر چهل‌ و نهمین جشنواره فیلم رشد بر این باور است که «جشنواره فیلم رشد به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی کشور، یک میراث فرهنگی است ولی متناسب با شیوه‌ها و ابزارهای آموزشی روز، نیاز به تحول دارد.»
او در این راستا عنوان کرد از زمان انتصابش به عنوان دبیر دوره چهل و نهم (امسال)، ایده افزودن بخشی با عنوان «در آستانه پنجاه سالگی» به جشنواره امسال را دنبال کرده و امیدوار است با برگزاری سلسله‌ نشست‌هایی با حضور صاحب نظران، هنرمندان، متخصصان آموزش و برگزارکنندگان سالهای قبل، بتواند تا زمان برگزاری جشنواره چهل و نهم که امسال از ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه برگزار خواهد شد، دستورالعمل یا سند راهبردی تحول جشنواره فیلم رشد را بر اساس خرد جمعی و در راستای اسناد تحول آموزش و پرورش کشور تنظیم کند.

 

در همین راستا، نخستین هم‌اندیشی از سلسله نشست‌های «درآستانه پنجاه سالگی» عصر چهارشنبه ششم شهریورماه با دعوت از تمامی دبیران و برگزارکنندگان دوره‌های قبلی جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در محل موزه سینمای ایران برگزار خواهد شد.
گلستان در این راستا اشاره کرد: «در دعوت از همراهان سالهای گذشته جشنواره، هیچ خط و مرزی در نظر نگرفتیم. از تمامی دبیران و همکاران ادوار جشنواره‌های گذشته دعوت کردیم تا با حضورشان از نقطه ‌نظراتشان دربارة ابعاد ساختار تحولی در پنجاهمین دوره جشنواره (در سال آینده) بهره‌برداری نماییم.»


گلستان با توجه به ضرورت تحول ساختار جشنواره تأکید نمود: «امروزه هم مفهوم آموزش علم و هم زیرساخت‌های تولید و پخش فیلم با توجه به زیرساختهای پسا اینترنتی دچار تحول عمده‌ای شده‌اند.


جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد هم که در نوع خود اولین در ایران و آسیا بوده و در جهان از جایگاه علمی معتبری برخوردار است، نمی‌تواند نسبت به این تحول بی‌اعتنا بماند. بنابرین نگاه ما به برگزاری جشنواره فراتر از یک مأموریت اداری، در راستای سند تحول وزارت آموزش و پرورش و متناسب با جایگاه علمی امروز ایران در دنیا خواهد بود؛ و در این مسیر از همفکری تک‌تک کارشناسان، هنرمندان و مخاطبانی که دغدغه تحول در ساختار آموزش کشور را دارند استقبال خواهیم نمود.» نخستین هم‌اندیشی از سلسله هم‌اندیشی‌های «درآستانه پنجاه سالگی» ششم شهریورماه ساعت ۱۹ در سالن سینمای موزه ملی سینمای ایران واقع در خیابان ولیعصر، باغ فردوس برگزار خواهدشد.