حضور «سرو زیر آب» و «دایان» از حوزه هنری در جشنواره بلغارستان

منتشر شده در 6 شهریور 1398

دو فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و «دایان» از محصولات سازمان سینمایی حوزه هنری در جشنواره بین‌المللی فیلم «لاو ایز فولی» بلغارستان حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، دو فیلم سینمایی «سرو زیر آب» ساخته محمدعلی باشه آهنگر و «دایان» ساخته بهروز نورانی پور در بیست و هفتمین دوره جشنواره «لاو ایز فولی» شرکت دارند.

«سرو زیر آب» در مورد شهداء گمنام و اتفاقاتی است که در معراج شهداء و نبرد لوله اهواز افتاده است. در این فیلم رضا بهبودی، بابک حمیدیان، حسین باشه آهنگر، مسعود رایگان، هومن برق نورد، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، فرخ نعمتی، مینا ساداتی، هادی قمیشی، شهرام حقیقت دوست، دنیا مدنی، مالک سراج، مجتبی پیرزاده، حسین فلاح، غلامحسین لطفی، حسن نجاریان، نادیا پروانی، الناز شاهوردی به ایفای نقش می پردازند. مدیر فیلمبرداری این فیلم علیرضا زرین‌دست فیلمبردار با سابقه سینمای ایران است.


«دایان» روایت اسارت قریب به چهار هزار پناهجوی زنی ست که در جریان جنگ با گروهک داعش هرگز نتوانستند به خانواده‌هایشان در آن سوی مرزها ملحق شوند و در این راه بسیاری از این خانواده‌ها در دل بحران مجبور به انتخاب و تصمیم شدند. علیرضا آرایش طراح صحنه و لباس، سامان لطفیان مدیر فیلمبرداری، بهنام شیخ احمدی صدابردار، ایمان توکلی برنامه ریز و ناصر باباییان نقش اول «دایان» را بر عهده دارند.

جشنواره «لاو ایز فولی» در شهر وارنای کشور بلغارستان از اول شهریور آغاز و تا دهم شهریور ادامه دارد. این جشنواره 26 سال است که به طور منظم هر سال حدود 90 فیلم را از سراسر دنیا در جهت معرفی صنعت سینما، به نمایش می‌گذارد.