نمایش فیلم کوتاه حوزه هنری در یک جشنواره اروپایی

منتشر شده در 8 مهر 1394
نمایش فیلم کوتاه حوزه هنری در یک جشنواره اروپایی

فیلم داستانی «او» به کارگردانی علی حیاتی و تهیه‌کنندگی حوزه هنری خوزستان به پنجاه و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو اسپانیا راه یافت. به گزارش ایسنا ،این جشنواره از تاریخ 13 لغایت 20 نوامبر سال 2015 (22تا29 آبان ماه) جاری با شرکت بیست فیلم داستانی در بخش مسابقه در شهر بیلبائو اسپانیا برگزار می‌شود.

فیلم‌های برتر شرکت کننده به بخش اصلی (بخش مسابقه اسکار ) این جشنواره راه پیدا می‌کنند. فیلم داستانی «او» با مضمونی اجتماعی به مشکلات و مسائل زنان در جامعه امروز می‌پردازد که طی ۱۰ جلسه در اهواز و شوشتر جلو دوربین رفته است.

علی حیاتی پیش از این با فیلم‌های «سایه خاموش من» و «جوخه» در چندین جشنواره ملی و بین المللی شرکت و جوایزی را کسب کرده است. در فیلم «او» لیلا قطب‌الدین، فردین ارفع، خدیجه بابادی، محمد غدیرزاده، علی بنائیان، مجید صادپاپی و تیام صادپاپی ایفای نقش می‌کنند.

او علاوه بر کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه و تدوین این فیلم را نیز انجام داده است و رضا تیموری به عنوان فیلمبردار، علیرضا شیرالی صدابردار، احمد حیاتی دستیار کارگردان و برنامه ریز، نیاز حسینی منشی صحنه، ایوب مروانی پور مدیر تولید، میثم رستگاری عکاس، حسین مرشدیان مدیرتدارکات وی را در ساخت این فیلم یاری کرده اند.

همچنین مجری طرح فیلم علی حیاتی و تهیه کنندگی آن را دفتر هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان بر عهده داشته است. فیلم «او» تاکنون توانسته است تندیس بهترین تصویربرداری، بهترین صدابرداری و نیز جایزه بزرگ جشنواره‌ی سینمایی اروند و همچنین تندیس جشنواره و عنوان بهترین فیلمنامه داستانی جشنواره منطقه‌ای فیلمنامه‌نویسی بیشاپور را از آن خود کند.