سفری به باورنکردنی ترین سالن های سینمایی دنیا / بخش پایانی

منتشر شده در 6 آبان 1394
سفری به باورنکردنی ترین سالن های سینمایی دنیا / بخش پایانی

سینما الکتریک لندن، انگلستان

ANGLETERRE - ELECTRIC CINEMA, LONDRES

راحتی مبلمان است که همه کار انجام می دهد...در زمره ی سینماهای لوکس با صندلی های تاشو، سینما الکتریک را در پایتخت بریتانیا به شما معرفی می کنیم که بیش از یک قرن از ساختش می گذرد. در این سینما، میتوانید پتوی کشمیری داشته باشید واز میان مبلمان تکی، کاناپه های سه نفره ی انتهای سالن یا یکی از شش تخت خواب دو نفره ی جلو یکی را انتخاب کنید. البته باید حواستان باشد که در طول نمایش خوابتان نرود. گفتنی است که انواع نوشیدنی نیزهنگام تماشای فیلم دراختیارتان خواهد بود.

فلیکس فنوم پنه، کامبوج

CAMBODGE -THE FLICKS, PHNOM PENH

سینما فلیکس مجموعه ای از سه سالن کوچک و گرم است که آرزو دارید هر جایی آن را بیابید. گردش گرها و مهاجران بزرگ ترین مخاطبان این سینما هستند که دوست دارند مکان هایی چنین شاد و دوستانه را تجربه کنند. فلیکس یک تراس زیبا دارد و سالنی مجهز به تهویه؛ نکته ای که با توجه به خیابان های شلوغ شهر حائز اهمیت است! در کنار ساندویچ، نوشیدنی و پاپ کورن، وعده های غذایی رستورانی نیز در دسترس شماست؛ می توانید در طول نمایش فیلم، یک پیتزای گرم خوشمزه بخورید یا یک همبرگر ویژه ی گیاه خواران. داوطلبانی که با مدیریت سینما همکاری دارند، سفارش شما را، اگر بخواهید، حتی در میان نمایش فیلم برایتان می آورند.

فیلم هوس (خانه ی فیلم) ادیمبورگ، اسکاتلند

ECOSSE - FILMHOUSE, EDIMBOURG

در ظاهر خانه ی فیلم ادیمبورگ ویژگی خارق العاده ای ندارد. اما به هر حال برای یک سینما جالب است که به مراجعانش فیلم هایی را که دیگر پخش نمی شوند روی یو اس بی اجاره می دهد تا در خانه هایشان به تماشایش بنشینند. این کار چندان هم بد نظر نمی رسد!

سینما اروپاکورپ  ترمبلی، فرانسه

FRANCE - EUROPACORP CINEMAS, TREMBLAY-EN-FRANCE

برای خوشحالی عاشقین هنر هفتم، سالن های درجه یک به قلب مجموعه های سینمایی توسعه یافته اند. محیط دنج، خدمات لوکس، سالن غذا و نوشیدنی، رخت کن....تماشاگران اینجا پادشاهی می کنند و آن هم در ازای پرداخت بهای منطقی 25 یورو! چند نکته ی جزیی دیگر هم هست که این مکان را خاص می کند: تماشاچیان برای ورود از تونل ال ای دی می گذرند و می توانند پاره هایی از فیلم های کلاسیک مورد علاقه شان را تماشا کنند. این را هم از قلم نیاندازیم که بیش از ده طعم گوناگون پاپ کورن نیز برای انتخاب دارید!

کارول دِرِنس. آگوست 2015.

برگردان از فرانسه: مهدیه فرشادجو