کتابخانه تخصصی هنر در سنندج آغاز به کار می‌کند ( 22 آبان 1396 )

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان همزمان با دومین روز هفته کتاب و کتابخوانی از آغاز به کار نخستین کتابخانه تخصصی هنر در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ظهر یکشنبه 21 آبان ماه 96 در جریان بازدید دکتر بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان و دکتر زارعی فرماندار شهرستان سنندج و تعدادی از کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی از پردیس سینمایی بهمن سنندج امین مرادی با اعلام این خبر گفت : با حمایت های ارزنده دکتر نصراللهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همچنین دکتر زارعی فرماندار شهرستان سنندج به زودی بزرگترین و مجهزترین کتابخانه تخصصی هنر در استان کردستان با بیش از 4500 عنوان کتاب تخصصی هنری و پژوهشی آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به نیاز استان به وجود یک مرکز تخصصی کتاب در زمینه هنر افزود : روند راه اندازی این مکان با مشاوره های کارشناسان امر و نظارت تخصصی کامبیز کریمی به صورت تخصصی از چند ماه قبل آغاز گردیده و انشاء ا... با توجه به پایان یافتن دکوراسیون و فضای فیزیکی و قفسه بندی  با مساعدت و عنایت جناب آقای دکتر نصرالهی زاده از حامیان اصلی توسعه هنر و فرهنگ در استان به زودی با تأمین کتب مورد نیاز راه اندازی می‌شود.

وی با تقدیر و تشکر از حمایت های مسئولین ارشد استان از برنامه های فرهنگی وهنری در استان گفت: خوشبختانه توجه به فرهنگ وهنر به عنوان عامل اصلی توسعه در استان در طی چند سال اخیر بسیار خوب بوده است که حاصل آن امروز در کانون توجه قرار گرفتن فرهنگ وهنر استان در کشور و حتی خارج از استان است.

مرادی در این زمینه افزود : وجود ارکستر فیلارمونیک کردستان ، درخشش هنرمندان فیلمساز استان در داخل و خارج از کشور، تولیدات ارزنده کتب شعر و داستان ، برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی وهنری در بخش های تجسمی و نمایشی و دیگر موضوعات هنری وفرهنگی حاصل این نگاه بلند بوده است که نقش جناب آقای دکتر نصراللهی زاده و فرماندار فرهنگی شهرستان سنندج در این زمینه بسیار چشمگیر است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح نمود : خوشبختانه مجموعه مدیریتی استان همواره ما را در زمینه های مختلف هنری وفرهنگی یاری نموده اند و  با قول مساعد دکتر نصراللهی زاده این کتابخانه تخصصی در نزدیکترین زمان ممکن فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی از دیگر بخش های زیر ساختی مجموعه پردیس سینمایی بهمن به استودیو حرفه ای صدا وتصویر و سالن اندیشه اشاره کرد و گفت: امروز با وجود این بخش ها دیگر در بخش تولید اثر در زمینه موسیقی ، فیلم نیازی به خارج از استان نداریم و می توانیم علاوه بر تأمین نیازمندی‌های هنرمندان استان میزبان هنرمندان دیگر استان های در بخش تولید اثر نیز باشیم.