تولید آثار ارزشمند در اولویت حوزه هنری قرار دارد ( 19 دی 1396 )

 

رئیس حوزه هنری کشور با قدردانی از قدرشناسی مردم کردستان از اقدامات حوزه هنری در استان بر رسالت حوزه هنری در تولید آثار ارزشمند تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ، محسن مومنی‌شریف دوشنبه‌شب در سفر به استان کردستان و با حضور در برنامه تلویزیونی «چریکه‌ی شو» که  به صورت زنده از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار کرد: کردستان، استانی ویژه است و به همین دلیل حوزه هنری هم در این استان رسالت سنگینی را بر عهده دارد.

وی با قدردانی از اقدامات همکاران حوزه هنری استان کردستان که بالاترین سطح رضایت مندی را داشته اند افزود: تلاش می‌کنم به واسطه پتانسیل ها و وجود همکاران توانمند در استان کردستان به جایگاهی در شأن مردم استان برسیم.

وی از پردیس سینما بهمن سنندج به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین سینماهای حوزه هنری در کشور نام برد و گفت: این پردیس با امکانات بسیار بالایی که در اختیار دارد ظرفیت و مرکز فرهنگی بسیار ارزشمند برای بهره‌مندی هنرمندان و هنردوستان استان است.

وی نسبت به ایجاد این دست مراکز در سطح استان ابراز امیدواری کرد و گفت: وظیفه حوزه هنری ایجاد این مراکز نیست، ولی جاهایی که احساس نیاز بوده، این نهاد انقلابی ورود کرده و اقدامات خوبی در این راستا انجام داده است.

مومنی خاطرنشان کرد: حوزه هنری همواره تلاش کرده از امکانات خود در زمینه تولید آثارهنری متناسب با رسالت خود ادقام کند و همواره اولویت ما در کل کشور تولید هنری و تأثیرگذار می باشد.

وی در ادامه با یادآوری استعدادهای بالای تولیدکنندگان فیلم در استان کردستان، گفت: افرادی مانند نورانی‌پور از جوان‌های توانمند کردستان است که طی سال‌های اخیر در سطح کشور با خلق آثار خوب درخشیده است.

رئیس حوزه هنری کشور در ادامه به کارنامه درخشان حوزه هنری کردستان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: این قدرشناسی و قدردانی مردم کردستان از کارهایی که انجام می‌شود قابل تقدیر است و باید چنین فرهنگ ارزشمندی به مردم سایر نقاط کشور هم تعمیم یابد.

مومنی شریف با بیان اینکه در برخی جاها خوبی‌ها کمتر دیده می‌شود، اظهار داشت: لیاقت مردم قدرشناس کردستان بیشتر از  اینهاست و قطعا حوزه هنری کردستان با وجود داشتن نیروهای متعهد و توانمند، تلاش‌های خود را استمرار می‌بخشد.

وی اضافه کرد: تولید فیلم‌های کوتاه در سطح بالای کمی و کیفی از کارهای ارزشمند در کردستان است که این استان را به قطب تولید فیلم کوتاه تبدیل کرده است.

وی با اشاره به ساختن فیلم «دایان» توسط فیلمساز توانمند کردستان و پیوستن این کارگردان به جرگه کارگردانان خوب کشور، اظهار داشت: جا دارد رسیدن این هنرمند به این جایگاه را به مردم استان کردستان به ویژه جامعه هنرمندان تبریک می‌گویم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، ظرفیت‌های بالای استان کردستان در حوزه موسیقی را نیز برشمرد و گفت: برای همه کارها و مراسمات در کردستان موسیقی وجود دارد و صدا و سیمای استان این مهم را خوب تشخیص داده و اقدامات خوبی برای بهره‌گیری از این ظرفیت انجام داده است.

مومنی شریف در پایان با اشاره به موفقیت صدا وسیمای مرکز کردستان گفت: مجموعه صدا و سیمای کردستان با دراختیار داشتن  نیروهای خوب و مدیرکلی هنرمند و از جامعه هنری زمینه موفقیت این سازمان را فراهم کرده است که  بومی‌بودن مدیرکل وشناخت وی نسبت به منطقه از مهمترین دلایل موفقیت این مرکز است.